włamywacz

Jak zabezpieczyć się przed włamaniem

Każdy w swoim domu chce się czuć w pełni bezpieczny i dlatego też powinien odpowiednio zabezpieczyć swój dom przed włamaniem. Jest na to kilka sposobów, każdy ma swoje wady i zalety. Co więc można zrobić, aby poczuć się bezpiecznie we własnym domu?  Aby to zrealizować trzeba zadbać o kilka kwestii.

Sprzęt antywłamaniowy

Rolety antywłamaniowe to dobry pomysł zwłaszcza w przypadku mieszkań na niskich piętrach czy też domów. Koszt tego rozwiązania zazwyczaj wynosi około 400-500 zł za metr kwadratowy.  Rolety mają tę zaletę, że chronią również prywatność domowników, a latem przed słońcem.

Zamiast rolet można zainstalować kraty w oknach jednak to rozwiązanie nie jest zbyt ładne. Dlatego wiele osób, które nie chcą rolet, inwestują w szyby pancerne z oznaczeniem „P”, które gwarantuje lepsza ochronę, niż rolety antywłamaniowe. Niektórzy łączą oba rozwiązania.

Kolejnym doskonałym pomysłem będzie zainstalowanie wysokiej jakości drzwi antywłamaniowych. Im więcej zamków oraz lepsze wzmocnienia zastosowane tym cena drzwi będzie wyższa. Zwykle za porządne drzwi trzeba zapłacić od 2 do 3 tysięcy wraz z montażem.

Zobacz również  Jak wygląda drewno impregnowane?

Osiedle zamknięte

Ta opcja nie jest dla każdego, jednak decydując się na zakup mieszkania na takich osiedlach można cieszyć się odpowiednim poziomem bezpieczeństwa. Na takich osiedlach zwykle jest ochrona, monitoring oraz sprawdzane jest kto wchodzi i wychodzi na dane osiedle. Oczywiście ochrona i monitoring nie zapewni 100% bezpieczeństwa, jednak znacznie zmniejsza szansę na włamanie.

Sąsiedzi

Warto żyć w zgodzie z sąsiadami ponieważ czasami mogą oni zawiadomić nas czy policję w momencie gdy w naszym mieszkaniu będzie działo się coś niepokojącego. Wyjeżdżając więc na wakacje, warto powiadomić o tym sąsiadów, którzy zadzwonią, gdy zauważą coś niepokojącego.

Ochrona

W przypadku osiedli zamkniętych ochrona zwykle wliczona jest w cenę czynszu, jednak w posiadając dom jednorodzinny warto zadbać o to we własnym zakresie. . Inwestycja w  dobrą firmę ochroniarską to gwarancja reakcji w ciągu kilku minut. Instalacja antywłamaniowa to zwykle koszt kilku tysięcy złotych. Taki system pozwala zawiadomić ochronę gdy ktoś będzie majstrował przy oknach czy też drzwiach.

Ubezpieczenie

Nawet najlepsze systemy mogą zawieźć i dlatego też warto zadbać o ubezpieczenie naszego mieszkania czy domu. Jest to niezbędne w przypadku gdy do jakiegoś wydarzenia jednak dojdzie. Koszty takiego ubezpieczenia zwykle są bardzo niskie i dlatego też warto w nie zainwestować. Bardzo istotną kwestią jest jednak zasięg ubezpieczenia. Przed jego zakupem warto zorientować się, czy obejmuje zdarzenia losowe takie jak przypadkowe zalania czy spięcia. Często w ramach ubezpieczenia dodawane są też opcje dodatkowe, np. ubezpieczenie sprzętu AGD i RTV

Zobacz również  Podstawowe zasady zabezpieczenia drewna

Przy spełnieniu wszystkich powyższych punktów nawet w przypadku gdy dojdzie do jakiegoś wydarzenia to można być spokojnym ponieważ ubezpieczyciel zwróci nam za wszystkie straty.