Mała betoniarka do prac przydomowych. Jaki model wybrać?

 

Drobne roboty przydomowe, takie jak układanie chodników, tarasów czy mniejszych fundamentów, wymagają często ręcznego mieszania zaprawy betonowej. Nieocenionym narzędziem w takich sytuacjach staje się mała betoniarka o praktycznych, kompaktowych rozmiarach. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, planując zakup tego rodzaju sprzętu? Zapraszamy do lektury.

 

Kiedy warto zainwestować w małą betoniarkę?

Betoniarka w wersji mini to przede wszystkim wyjątkowo przydatne rozwiązanie w przypadku robót remontowych przeprowadzanych wokół domu. Prace te mogą obejmować m.in. naprawę chodnika lub podjazdu, a także układanie ogrodzenia. Mała betoniarka przyda się dodatkowo podczas realizowania projektów ogrodowych – przygotowywanie zaprawy betonowej potrzebne jest często podczas tworzenia ścieżek ogrodowych, grillowanej bryły lub altany.

 

Jakie funkcjonalności powinny wyróżniać przydomową betoniarkę?

Prace związane z drobnymi remontami przydomowymi często wiążą się z ograniczoną przestrzenią – małe betoniarki wyróżniają się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu można nimi manewrować nawet w ciasnych miejscach, np. wewnątrz budynku. W ofercie wiodących polskich dostawców sprzętu budowlanego dostępne są modele, których rozmiary sięgają zaledwie 66 x 117 x 92 cm. Pomimo małych wymiarów, sprzęty te cechują się wysoką wydajnością – pojemność bębna może wynosić nawet 134 l, a zasypowa – 100 l.

Jedną z kluczowych zalet małej betoniarki jest także jej prostota obsługi – montaż i demontaż tego urządzenia zajmuje często zaledwie minutę. Warto także wspomnieć o obracalnym o 360° bębnie – rozwiązanie to pozwala na ładowanie i rozładowywanie materiału z dowolnej strony, bez konieczności czasochłonnego przestawiania betoniarki. Po zakończonej pracy sprzęt można podzielić na główne elementy, a następnie umieścić z powrotem w pudełku.

Z jakich tworzyw wykonywane są małe betoniarki? Asortyment polskich dostawców obejmuje sprzęty, które wyprodukowane zostały z myślą o jak najdłuższej żywotności. Obudowa przekładni wytwarzana jest najczęściej z tworzywa sztucznego, wykazującego wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bęben betoniarki powstaje zwykle ze stali lub lekkiego tworzywa HDPE.

 

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem w małą betoniarkę? Wybierz produkty dostawcy Arad

Firma Arad to jeden z wiodących polskich dostawców i producentów szerokiej gamy produktów i sprzętów budowlanych. W ofercie marki dostępne są m.in. nowoczesne systemy rusztowań, ogrodzenia, drabiny czy betoniarki, które doskonale sprawdzają się zarówno podczas dużych prac budowlanych, jak drobnych napraw przydomowych.

Osoby szukające sprzętu w wersji mini, mogą zdecydować się m.in. na funkcjonalną betoniarkę elektryczną Minibeta www.arad.pl/betoniarka-elektryczna-rollbeta,p399,13.html – urządzenie to pozwala na komfortową i cichą pracę nawet w zamkniętych pomieszczeniach, dzięki czemu na jego zakup chętnie decydują się klienci indywidualni. Odwiedź stronę internetową arad.pl, aby poznać więcej szczegółów.


Dodaj komentarz