fotel bujany i-meble.eu

Fotel bujany dla kogo?

Fotel bujany jest bardzo wygodnym miejscem do odpoczynku i relaksu. Każdy kto chce wypocząć  w wygodnym siedzisku, powinien kupić bujany fotel. Niewątpliwie kobiety w ciąży odpoczną w nim, jak również będzie idealny dla kobiet karmiących. Będą one mogły karmić dziecko a jednocześnie usypiać dziecko. Tak więc będzie to nieodzowny element np. pokoju dziecięcego. Fotele bujane przeznaczone są dla każdego kto chce wypocząć, czy w spokoju przeczytać książkę, obejrzeć mecz, ulubiony film, czy posłuchać muzyki.

Bujanie działa kojąco, niewątpliwie fotele są idealne dla dzieci, które od najmłodszych lat są przyzwyczajone do tego typu ruchu. Dla małych dzieci również można zakupić specjalne foteliki bujane, które dzięki wbudowanemu mechanizmowi mogą kołysać dziecko i ułatwić mu zasypianie

Dziadek i babcia na pewno będą takim meblem zachwycenie, bo przecież w fotelu najlepiej ogląda się film lub czyta książkę. Fotel powinien mieć ergonomiczny kształt, który zapewnia wygodę.

Nowoczesny design foteli bujanych

Fotel bujany kojarzy się z tradycyjnym wiklinowym fotelem na dużych płozach. Klasyczne wersje zazwyczaj są wykonane z drewna lub wikliny.  Takie modele doskonale pasują do wnętrz w stylu rustykalnym, skandynawskim, prowansalskim i retro,  bardzo ładnie prezentują się w ogrodzie czy na tarasie. Dodają uroku i romantyzmu.

Zobacz również  Jakie narzędzia stosować do lakierowania drewna?

Obecnie można zakupić nowoczesne fotele bujane  w ciekawych wersjach. Niektóre z nich wykonane są z tworzyw sztucznych i pasują do oryginalnych aranżacji. Modne i eleganckie fotele bujane pasują do nowoczesnych wnętrz. Zazwyczaj mają drewnianą konstrukcję, wyściełane są wygodną pianką i pokryte tapicerskim obiciem, które można zdjąć i w razie potrzeby wyprać. Ergonomiczny kształt takich foteli pozwoli na doskonały wypoczynek.

Do całkiem nowoczesnych modeli należą fotele bez oparcia lub wiszące modele, w których najlepiej się obraca a nie buja.

Fotele bujane to meble wymagające większej ilości przestrzeni. Można zakupić je w komplecie z podnóżkiem. Czasem nawet podnóżki są bujane. Bardzo ładnie prezentują się w tych samych wersjach kolorystycznych.

Fotele bujane dla dzieci

Dla dzieci można kupić fotele bujane w różnych wersjach. Klasyczne, proste foteliki bujane mają płozy dzięki, którym można bujać się, są wykonane z różnych surowców, drewna, tworzyw sztucznych czy wikliny.

Nowoczesny fotelik bujany dla najmłodszych posiada mechanizm, który samoczynnie huśta dziecko. Zazwyczaj jest kilka prędkości huśtania z czasowym nastawieniem. Oprócz tego zazwyczaj modele te są wyposażone w melodie ułatwiające zasypianie. Te fotele bujane posiadają pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji. Jest to urządzenie bardzo przydatne dla najmłodszych pociech, zwłaszcza tych, które mają problem z zasypianiem. Foteliki te posiadają napęd hybrydowy, który działa bezgłośnie. Urządzenia te są bardzo praktyczne, można je złożyć, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, można je swobodne schować lub przewozić w samochodzie. Ładnie się prezentują i stanowią ciekawy gadżet do pokoju dziecięcego.

Zobacz również  Beton w kolorze