wózek Recaro

Fotelik dziecięcy Tian Elite

W dzisiejszych czasach większość rodziców jest zmotoryzowanych. Poruszanie się samochodem pozwala w szybki i prosty sposób zrobić zakupy, dotrzeć do wyznaczonego celu, udać się na wycieczkę za miasto, etc. Oczywistym jest fakt, iż w codziennych podróżach dorosłym towarzyszą ich pociechy i to praktycznie od chwili urodzenia. Dlatego też jedną z ważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o użytkowanie auta wraz z maluchem, jest zakup funkcjonalnego i bezpiecznego fotelika. samochodowego, jakim może być np. fotelik Tian Elite.

Rynek akcesoriów dla dzieci jest bardzo bogaty i przesycony licznymi sprzętami, produktami, gadżetami, zwłaszcza jeśli chodzi o akcesoria do samochodów. Wybór nie jest zatem prosty. Warto jednak pamiętać, aby siedzisko do auta, w którym ma być przewożone dziecko, posiadało wszelkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. W sklepach mnóstwo jest fotelików mało znanych firm bez fachowej dokumentacji. Ich zaletą jest wyłącznie to, że są tańsze, ale z pewnością nie dają należytej ochrony na drodze. Fotelik samochodowy Tian Elite od firmy Recaro posiada wszelkie atesty poświadczające jego skuteczność podczas wypadków lub wstrząsów spowodowanych np. wyboistą trasą. Siedzisko legitymuje się szczególnie sprawnie działającym zintegrowanym systemem ochrony bocznej (ASP).

Zobacz również  Jak powstaje piwo bezalkoholowe?

Fotelik jest bardzo uniwersalny, ponieważ można go dostosować do potrzeb dzieci w każdym wieku. Ma udźwig od 9 do 36 kilogramów, więc można śmiało powiedzieć, że rośnie razem z pociechą. Daje się zapinać tradycyjnie, ale posiada także wbudowaną technologię ISOFIX, która pozwala na zapinanie trzypunktowe. Obecny w foteliku system HERO zapobiega skręcaniu się pasów, ich nieprawidłowemu napięciu i elastyczności, a także spadaniu naramienników. To bardzo ważne podczas jazdy, aby pasy były nie tylko zapięte, ale również odpowiednio naprężone. W wielu słabej klasy fotelikach niestety pasy nie działają tak jak powinny i w efekcie dziecko nie jest należycie chronione.

Co istotne, nawet podczas długotrwałych podróży w upale, gdy za szybą świeci słońce, siedzenie w foteliku Tian Elite nie staje się niekomfortowe. Wszystko dzięki ergonomicznemu kształtowi oraz sprawnemu systemowi wentylacyjnemu. Kształt fotelika i jego stopień nachylenia można dopasować do postury dziecka tak, aby mogło wygodnie się oprzeć i przyjąć najlepszą dla siebie postawę ciała. Ważne, żeby kręgosłup młodego uczestnika wycieczki był ułożony pod optymalnym kątem. Doskonała przepuszczalność powietrza w foteliku sprawia, że dziecko nie poci się nadmiernie i przez cały czas odczuwa przyjemność z jazdy. Siedzisko jest duże i miękkie, co dodatkowo amortyzuje wszelkie ruchy pojazdu. Dziecko może spokojnie spać w fotelu podczas podróży, dzięki czemu nie będzie marudziło, jeśli trzeba będzie w aucie spędzić długie godziny. Fotelik Tian Elite ma poza tym wbudowane głośniki, dzięki którym dziecko może słuchać lub oglądać co chce na telefonie, lub tablecie. Fotelik jest lekki, prosty w montażu oraz demontażu.

Zobacz również  Planujesz remont? Upewnij się, że masz wszystko, co potrzebne!

Dodaj komentarz