płyta grzewcza

Czy warto jeszcze postawić na płytę grzewczą? Czy lepiej wybrać indukcyjną?

Wiele osób zastanawia się co wybrać, płytę grzewczą czy może indukcyjną. Warto dowiedzieć się, jakie istnieją różnice między takowymi produktami. Płyta grzewcza do zabudowy jest chętnie wybierana w polskich kuchniach.

Warto najpierw powiedzieć, że technologia nagrzewania na płycie indukcyjnej opiera się przede wszystkim nie na grzałkach, które magazynują ciepło, lecz na polu elektromagnetycznym. Ściślej ujmując, w takim wypadku do podgrzewania stosuje się fale magnetyczne. Warto też dodać, ze pod płytą znajdują się cewki wytwarzające energię po postawieniu na nich naczyń. Jednakże nie mogą być to standardowe naczynia. Trzeba w takim przypadku postawić na specjalne rondle oraz patelnie, które wyposażone są w dno zrobione ze stali ferromagnetycznej. To dzięki niej przyciągany jest magnes, jaki generują specjalne cewki. Dlatego gotowanie rozpocznie się wtedy, gdy garnek znajdzie się na kuchence. Natomiast proces gotowania skończy się, gdy naczynie zostanie podniesione. Jednakże w wersji ceramicznej proces podgrzewania zostaje przerwana wtedy, gdy wyłączymy palnik. Oprócz tego trzeba poczekać parę minut do momentu, aż pole znów będzie zimne.

Zobacz również  Krzesła biurowe – najważniejsze cechy

Okazuje się, iż gotowanie jest nieodłączną częścią życia. Nawet w przypadku, gdy nie lubimy przygotowywać posiłków, to co jakiś czas wykorzystujemy swoją domową kuchenkę. Kupując AGD, warto najpierw zastanowić się, jaki typ będzie najlepszy w danym przypadku. Warto zaznaczyć, że na polskim rynku kupić można różne typy płyt do zabudowy, które nierzadko różnią się między sobą parametrami technicznymi, a także stopniem funkcjonalności. Jest jednak bardzo dużo czynników, które niezależnie od wybranego wariantu, trzeba wziąć pod uwagę w czasie kupowania płyty grzewczej. Przede wszystkim trzeba określić wymiary sprzętu. To one przeważnie ograniczone są przez powierzchnię kuchni. Trzeba tez dodać, że pośród wielu artykułów oferowanych przez koncerny, które produkują kuchenki można znaleźć płyty indukcyjne oraz ceramiczne. Często pojawia się pytanie: czy płyta ceramiczna jest tym samym, co indukcyjna. Mimo tego że wygląd takiego sprzętu jest zbliżony, to ciężko postawić pomiędzy nimi znak równości. Bardzo dużo ludzi wybiera kuchenkę przez pryzmat ceny. W czasie kupna płyty grzewczej dużo zależy od zaawansowania konkretnego produktu. W przypadku, gdy postawiliśmy na zastosowanie zabudowanego AGD, warto będzie przygotować się na nieco większy wydatek. Warto wiedzieć, że przeważnie artykuły takiej jak płyta ceramiczna do zabudowy bądź płyta indukcyjna do zabudowy wymaga wyższych nakładów finansowych. Niezależnie od tego, na jaki typ kuchenki postawimy, najlepiej będzie ją zakupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta, bowiem liczy się przede wszystkim jakość oferowanego produktu. Zarówno płyta grzewcza, jak i indukcyjna powinna bardzo dobrze sprawdzić się w domowej kuchni. Są to sprawdzone urządzenia, które wykorzystywane są z powodzeniem od lat.

Zobacz również  Meble do pokoju dziennego - pomagamy wybrac

Dodaj komentarz