Krzesła biurowe – najważniejsze cechy

Praca w biurze dla dużej części z nas wydaje się być tą „lżejszą”, niewymagającą dużego wysiłku fizycznego. Jednak wbrew pozorom spędzanie kilku, czy kilkunastu godzin za biurkiem, nie jest zbyt przyjemne, a co gorsza może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak: wady postawy, bolący kręgosłup i kark. Dlatego decydując się na zakup krzesła biurowego powinniśmy się kierować nie tylko korzystną ceną, ale przede wszystkim jego funkcjonalnością.

Krzesła biurowe musi cechować ergonomia

Krzesła biurowe służą do pracy, dlatego warto dokonać przemyślanego zakupu. Nieodpowiednio dopasowane krzesło może bardzo negatywnie wpłynąć na naszą pracę. Nie tylko będzie przyczyną kłopotów ze zdrowiem, ale również może skutkować problemami z koncentracją i wydajnością naszych działań.
Dlatego odpowiednie krzesło biurowe, powinno dopasowywać się do sylwetki użytkownika, ale w taki sposób, aby zapobiegać garbieniu się. Podstawową, więc rzeczą, jest możliwość regulacji oparcia, ale nie tylko jego przechylenia, ale także wysokości, dzięki czemu, z łatwością uda się je dopasować do wzrostu. Krzesło biurowe powinno mieć nie tylko stabilną podstawę na kółkach, ale także możliwość ustawienia wysokości, która umożliwi korzystanie z niego przy biurkach i stołach o różnych gabarytach.
Równie istotnym elementem, o którym niekiedy zapominamy, jest siedzisko. Nie tylko powinno być odpowiednio szerokie, ale najlepsze modele są wyposażone w możliwość regulacji jego głębokości. Ten atut każdy z nas z pewnością doceni po kilku godzinach spędzonych „za biurkiem”. Równie istotną cechą, szczególnie przydatną dla niższych osób jest możliwość ustawiania podłokietników.

Zobacz również  Jak stosować żywe kolory we wnętrzach?

Teamwork

 

Wysoka jakość wykonania

Przy wyborze krzesła biurowego duże znaczenie ma również jakość jego wykonania, jeżeli zależy nam, aby posłużyło przez długi czas, zwróćmy uwagę na kilka dość istotnych elementów:
1. Stelaż i podłokietniki powinny być wykonane z metalu, stali, bądź aluminium.
2. Krzesła biurowe lepszej jakości wypełnione są pianką, nie gąbką bądź innym, tylko na chwilę spełniającym swoją funkcję materiałem.
3. Obicie krzesła powinno być wykonane z wysokiej jakości tkaniny, najlepiej łatwej do czyszczenia i odpornej na uszkodzenia i ścieranie. Doskonale sprawdzi się naturalna bawełna, tkaniny syntetyczne, bądź w modelach nieco droższych: wełna lub skóra naturalna.

Walory estetyczne

Jest to sprawa najmniej istotna, która jednak przez większość z nas nie jest pomijana. Rodzaj tworzywa, z jakiego wykonane jest krzesło biurowe, bądź wzór zależą tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji, bądź kolorystyki i urządzenia biura. Ale z pewnością szeroki wachlarz kolorów i deseni, daje gwarancję, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Odpowiednio dobrane krzesło biurowe, może w znacznym stopniu umilić nam pracę za biurkiem, zminimalizować zagrożenia związane z brakiem ruchu i wielogodzinnym siedzeniem, jednak nawet najstaranniej dostosowane, nie zastąpi robienia sobie odpowiednich przerw w pracy i aktywności ruchowej poza nią.

Zobacz również  Cechy farb akrylowych