Oryginaly żyrandol do łazienki

Oryginalny żyrandol do łazienki

Zazwyczaj nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do oświetlenia w łazience, a przecież podczas codziennej pielęgnacji, zabiegów higienicznych, mycia i wycierania musimy dobrze widzieć, więc potrzebne jest dobre oświetlenie. Nastrojowy półmrok sprzyja sypialnianym klimatom, ale w łazience trzeba zainstalować lampę lub kinkiet, które dobrze ją oświetlą. A może wybrać oryginalny żyrandol?

Jak oświetlić łazienkę?

Im większą powierzchnią dysponujemy, tym więcej źródeł światła powinniśmy zamontować. Pomieszczenie podzielmy na strefy i zainstalujmy oświetlenie główne (górne), funkcyjne (boczne) oraz, w razie potrzeby, dodatkowe (dekoracyjne). Pamiętajmy, że instalowane w łazience lampy powinny spełniać określone wymogi, związane z poziomem wilgoci w powietrzu. W związku z tym, nie powinniśmy nazywać ich standardowymi żyrandolami, a raczej lampami sufitowymi, które takowe przypominają. Zamiast żyrandola można wybrać plafony lub kinkiety. Świetnie sprawdzi się żyrandol w towarzystwie kinkietów. Kinkiety powinny natomiast znaleźć się po obu stronach lustra. Dwie zgrabne lampy ścienne doskonale rozjaśnią przestrzeń. Żyrandol i kinkiety nie muszą być utrzymane w tej samej konwencji, ale jeśli będą do siebie podobne, pomieszczenia wyda się spójne kolorystycznie. Ładnie wyglądają proste i klasyczne białe kinkiety.

Zobacz również  O co zapytać dewelopera?

Wybieramy oryginalne oświetlenie górne

W łazience również możemy zainstalować pomysłowe i oryginalne oświetlenia. Świetnie wyglądają bardzo ozdobne żyrandole kryształowe, które łazienkę w bloku zamienią w wyrafinowany pokój kąpielowy. Sprawdzą się także lampy w minimalistycznym stylu. Połączenie ramy z chromowanego metalu w pięknym srebrnym kolorze i białego szkła w formie klasycznego prostopadłościanu zawsze wygląda pięknie. Możemy wybrać także wieloramienny żyrandol przypominający te, które montowano w mieszczańskich mieszkaniach. Jeżeli wybierzmy jasne, proste płytki i klasyczne, ciemne meble to stworzymy wnętrze rodem ze szlacheckiego dworku.

Jakie lampy powiesić przy lustrze?

Strumień światła zamontowanego przy lustrze powinien padać na osobę stojącą przed umywalką i równomiernie oświetlać twarz, oddając jej naturalny odcień. Optymalnym rozwiązaniem jest zamontowanie dwóch opraw po obu stronach lustra lub kilka opraw u góry i paru po bokach. Nad lustrem możemy zawiesić kinkiet, a po obu jego stronach małe, punktowe lampy. Wybierzmy lampy pasujące do głównego oświetlenia. W łazience oświetlmy poszczególne strefy i precyzyjnie regulujemy siłę strumienia świetlnego. Wybierzmy piękny i oryginalny żyrandol, który stanie się wyjątkową ozdobą łazienki.