O co zapytać dewelopera?

W ostatnich latach bardzo wiele osób decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednak podczas zakupu tego rodzaju obiektu mieszkalnego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Warto o nie zapytać swojego dewelopera i sprawdzić, jakiej odpowiedzi udzieli.

Pozwolenie na budowę

Bardzo istotną kwestią podczas zakupu domu lub mieszkania od takiej osoby jak deweloper w Krakowie z całą pewnością jest uzyskanie przez nią prawomocnego pozwolenia na budowę. Warto sprawdzić wszystkie niezbędne dokumenty związane z tym aspektem. Wśród nich można wymienić między innymi aktualny status księgi wieczystej danej nieruchomości, kserokopię pozwolenia na budowę. Oprócz tego powinno się również zobaczyć kserokopię odpisu z rejestru przedsiębiorców spółki, a także sprawozdanie finansowe dewelopera z ostatnich dwóch lat. Są to bardzo istotne kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Finansowanie inwestycji

Podczas zakupu domu lub mieszkania od dewelopera warto również sprawdzić, w jaki sposób finansowana jest dana inwestycja. Może być ona finansowana na dwa sposoby. Mogą to być środki własne dewelopera, ale także finansowanie może pochodzić z kredytu. Z całą pewnością jest to bardzo istotny aspekt podczas zakupu nieruchomości, dlatego warto zwrócić na niego swoją szczególną uwagę. Finansowanie pochodzące z kredytu jest korzystniejsze, ponieważ deweloper jest bardzo dokładnie sprawdzany przez bank, który udziela kredytu.

Zobacz również  Jaki olej do drewna wybrać?

Inwestycje dewelopera

Kupując mieszkanie od dewelopera warto go również spytać o inne wykonane inwestycje, ponieważ jest to bardzo ważny aspekt tego procesu. Dlatego warto zwrócić swoją szczególną uwagę na standardy realizacji, a także jakość wykończenia. Jeśli te elementy będą spełniały oczekiwania klienta to warto zdecydować się na zakup domu lub mieszkania od wybranego przez siebie dewelopera.

Standard deweloperski

Wśród różnych elementów, o które warto zapytać dewelopera można również wymienić pytanie, jak wygląda u niego standard deweloperski. Standard deweloperski określany jest przez każdego dewelopera inaczej, dlatego warto się upewnić, jak się ma ta sytuacja w przypadku wybranego przez siebie lokalu mieszkalnego. Warto dopytać o to, czy ściany w lokalu będą pomalowane, jak będzie wykończona podłoga, a także jakie drzwi i okna zostaną zamontowane. Oprócz tego istotne są również parapety wewnętrzne.

Opłaty administracyjne

W zakupie mieszkania bardzo istotna jest również wysokość opłat administracyjnych. Dlatego warto o nią zapytać wybranego przez siebie dewelopera. W składzie opłat administracyjnych można w szczególności wymienić czynsz, fundusz remontowy, a także koszty utrzymania części wspólnych. Inwestor powinien poznać wszystkie opłaty, do których wnoszenia zostanie co miesiąc zobowiązany. Dlatego warto na to zwrócić swoją szczególną uwagę, ponieważ są to dość istotne kwestie dla każdej osoby, która decyduje się na zakup lokalu mieszkalnego.

Zobacz również  Czym są farby akrylowe

 


Dodaj komentarz