Meble do pokoju dziennego – pomagamy wybrac

Czasy, w których za największy hit w pokoju dziennym uważano potężne meblościanki – dawno już minęły. Obecnie meble pokojowe przybrały inną formę, a PRL-owskich meblościanek próżno szukać w sklepach. Jak więc urządzić pokój dzienny, aby był funkcjonalny i wpisywał się w panujące trendy? Jakie barwy i struktury ze sobą dobrać, a na jaki kolor pomalować ściany? Zanim zacznie się remont należy znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania.

Jakie meble do pokoju dziennego wybrać?

Żaden pokój dzienny nie może funkcjonować bez modnej szafki pod telewizor. Niezależnie od tego czy telewizor jest wiszący, czy też stojący – koniecznie powinna znajdować się pod nim niska podłużna szafka. Jest ona potrzebna przede wszystkim do przechowywania różnego rodzaju płyt, filmów lub innych akcesoriów. Na jej wierzchu natomiast można umieścić np. sprzęt DVD.

Innym bardzo ważnym elementem pokoju dziennego okazuje się ława. Najczęściej stawiana jest ona przed kanapą. Design tego mebla jest obecnie bardzo różnorodny i z pewnością każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Zobacz również  Czy warto jeszcze postawić na płytę grzewczą? Czy lepiej wybrać indukcyjną?

Meble pokojowe nigdy nie będą spójne bez komody lub szafki na książki, albumy lub inne ozdoby. Jeżeli chodzi o szafki, to świetnie w przypadku tego pomieszczenia sprawdzą się te, które mają szklane fronty – wyglądają one nowocześnie i prezentują uniwersalny styl, przykładem niech posłuży http://www.twojemeble.pl/pokoj/pokoj-dzienny-2.

Interior design of home cinema III

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do pokoju dziennego?

Wybór mebli wypoczynkowych do pokoju dziennego musi być bardzo dobrze przemyślany. To na kanapie, sofie lub fotelu spędza się czas, w którym człowiek ma się zrelaksować. Jest to dowód na to, że w te przedmioty naprawdę warto zainwestować więcej pieniędzy. Takie meble pokojowe można znaleźć w sklepach w ciekawych kształtach, z różnych materiałów i w wielu kolorach. Producenci oferują kanapy klasyczne lub z funkcją rozkładania. Idealny zestaw wypoczynkowy rodzinna powinna wybrać zgodnie z własnymi potrzebami. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się motyw z półką umieszczoną w bocznej części kanapy lub sofy. Taka kombinacja jest bardzo ergonomiczna i świetnie sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń. Każdy, kogo pokój dzienny jest niewielkich rozmiarów powinien pomyśleć o zakupie takiej właśnie kanapy.

Zobacz również  Jaki kolor do sypialni

Jakie dodatki wybrać do pokoju dziennego?

Wszystkie meble pokojowe powinny być uzupełniane o stylowe akcesoria. Dodatkami wartymi uwagi są: ciekawe oświetlenie oraz ozdobne poduszki. Poduszki świetnie sprawdzą się w przypadku zestawu wypoczynkowego w jednolitym, neutralnym kolorze. Dzięki takiemu połączeniu można dowolnie zmieniać poszewki i co jakiś czas uzyskiwać świetny efekt oraz całkiem nowe wnętrze. Poduszki nie spełniają jednak wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Śmiało można na nich odpoczywać, ponieważ są miękkie i bardzo wygodne. Dekoracją niezbędną w każdym domu rodzinnym są zdjęcia wszystkich jego domowników. Takie fotografie należy umieszczać w ramkach, które idealnie wpiszą się w klimat wnętrza. Na rynku dostępne są ramki dosłownie w każdym kolorze i kształcie. Najmodniejsze od kilku sezonów są te, które są prostokątne i mają ciekawą ramę np. w kolorze srebrnym lub złotym.