masaż

Jak zadbać o stopy po ciężkim dniu?

Jak zadbać o stopy po ciężkim dniu?

Stopy noszą ogromny ciężar i przez cały dzień muszą nadążać za coraz szybszym tempem życia. Bywają dni, kiedy natłok spraw nie pozwala stopom nawet na chwilę odpocząć. Życie w biegu, stres, wielogodzinne trzymanie stóp w obuwiu, może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jak zatem zadbać o zmęczone stopy?

Relaks dla stóp

 Nie ulega wątpliwości, że szybkie tempo życia nie służy naszym stopom. Wiele dolegliwości można uniknąć dbając o skórę stop, zapewniając właściwą higienę oraz pielęgnację. Warto przypomnieć o noszeniu obuwia z naturalnej skóry oraz przewiewnych, bawełnianych skarpet, co zapewni stopom dostęp powietrza, a tym samym zmniejszy uczucie ciężkości oraz podrażnienia skóry stóp. Poranne i wieczorne mycie stóp delikatnym żelem oraz dokładne osuszanie ręcznikiem, zwłaszcza pomiędzy palcami znacznie zmniejszy ryzyko podrażnień czy nieprzyjemnego zapachu stóp.

Wieczorem najlepiej zastosować relaksującą kąpiel do stóp z dodatkiem soli do stóp, a następnie użyć regeneracyjnego kremu do stóp z mocznikiem. Sól do stóp powinna być z dodatkiem lawendy, mięty lub rozmarynu, które działają kojąco oraz odświeżająco na skórę stóp, a także pomagają łagodzić ból czy obrzęki. Taki wieczorny rytuał pozwoli stopom odpocząć i przygotować do kolejnego pełnego wyzwań dnia.

Zobacz również  Jakiego rodzaju wybrać przewijak ?

Właściwości mocznika

Sucha, zrogowaciała czy popękana skóra stóp nie tylko jest nieestetyczna, ale także może powodować dyskomfort. Dlatego warto zaopatrzyć się w krem do stóp z mocznikiem. Mocznik jest jedną z najskuteczniejszych substancji nawilżających ponieważ jego formuła oparta jest naturalnym procesie przemiany białek zachodzącym w ludzkim organizmie. Balsamy, kremy do stóp z mocznikiem są niezwykle skuteczne i wykazują doskonałe właściwości złuszczające, nawilżające oraz regenerujące. Kosmetyki z ta wyjątkową substancją są używane w wielu schorzeniach skórnych takie jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik.

Krem do stóp z mocznikiem pozwala doskonale nawilżyć suchą skórę, a także zmiękczyć zrogowacenia. Kosmetyki na bazie mocznika są najskuteczniejszym preparatem pomagającym w przypadku pękającej skóry pięt. Wybierając kosmetyk na bazie mocznika warto zwrócić uwagę na stężenie zawarte w produkcie. Im wyższe stężenie tym większe działanie nawilżające, zmiękczające  oraz łagodzące. Kosmetyki w stężeniu 2% stosowane są w codziennej pielęgnacji, 10 procentowy mocznik wykazuje właściwości antybakteryjne, 30-40 % wykazuje właściwości złuszczające, a największe stężenie 40-50% stosuje się w kremach do zrogowaciałej i popękanej skóry stóp. Przy wyborze balsamy, maści czy kremu warto wybrać stężenie odpowiednie do problemu skóry, aby stosowany produkt przyniósł oczekiwane efekty.

Zobacz również  Klej termotopliwy – nowa alternatywa dla spawania, nitowania i śrub w przemyśle samochodowym

Zadbane i zdrowe stopy to podstawa dobrego samopoczucia i codziennego komfortu. Warto zadbać o stopy przestrzegając zasad higieny, a także stosując krem do stóp z mocznikiem, wieczorne moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli o właściwościach relaksujących zmęczone stopy.


Dodaj komentarz