masaż

Jak zadbać o stopy po ciężkim dniu?

Jak zadbać o stopy po ciężkim dniu?

Stopy noszą ogromny ciężar i przez cały dzień muszą nadążać za coraz szybszym tempem życia. Bywają dni, kiedy natłok spraw nie pozwala stopom nawet na chwilę odpocząć. Życie w biegu, stres, wielogodzinne trzymanie stóp w obuwiu, może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami. Jak zatem zadbać o zmęczone stopy?

Relaks dla stóp

 Nie ulega wątpliwości, że szybkie tempo życia nie służy naszym stopom. Wiele dolegliwości można uniknąć dbając o skórę stop, zapewniając właściwą higienę oraz pielęgnację. Warto przypomnieć o noszeniu obuwia z naturalnej skóry oraz przewiewnych, bawełnianych skarpet, co zapewni stopom dostęp powietrza, a tym samym zmniejszy uczucie ciężkości oraz podrażnienia skóry stóp. Poranne i wieczorne mycie stóp delikatnym żelem oraz dokładne osuszanie ręcznikiem, zwłaszcza pomiędzy palcami znacznie zmniejszy ryzyko podrażnień czy nieprzyjemnego zapachu stóp.

Wieczorem najlepiej zastosować relaksującą kąpiel do stóp z dodatkiem soli do stóp, a następnie użyć regeneracyjnego kremu do stóp z mocznikiem. Sól do stóp powinna być z dodatkiem lawendy, mięty lub rozmarynu, które działają kojąco oraz odświeżająco na skórę stóp, a także pomagają łagodzić ból czy obrzęki. Taki wieczorny rytuał pozwoli stopom odpocząć i przygotować do kolejnego pełnego wyzwań dnia.

Zobacz również  Korzystaj z internetowych sklepów meblowych

Właściwości mocznika

Sucha, zrogowaciała czy popękana skóra stóp nie tylko jest nieestetyczna, ale także może powodować dyskomfort. Dlatego warto zaopatrzyć się w krem do stóp z mocznikiem. Mocznik jest jedną z najskuteczniejszych substancji nawilżających ponieważ jego formuła oparta jest naturalnym procesie przemiany białek zachodzącym w ludzkim organizmie. Balsamy, kremy do stóp z mocznikiem są niezwykle skuteczne i wykazują doskonałe właściwości złuszczające, nawilżające oraz regenerujące. Kosmetyki z ta wyjątkową substancją są używane w wielu schorzeniach skórnych takie jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik.

Krem do stóp z mocznikiem pozwala doskonale nawilżyć suchą skórę, a także zmiękczyć zrogowacenia. Kosmetyki na bazie mocznika są najskuteczniejszym preparatem pomagającym w przypadku pękającej skóry pięt. Wybierając kosmetyk na bazie mocznika warto zwrócić uwagę na stężenie zawarte w produkcie. Im wyższe stężenie tym większe działanie nawilżające, zmiękczające  oraz łagodzące. Kosmetyki w stężeniu 2% stosowane są w codziennej pielęgnacji, 10 procentowy mocznik wykazuje właściwości antybakteryjne, 30-40 % wykazuje właściwości złuszczające, a największe stężenie 40-50% stosuje się w kremach do zrogowaciałej i popękanej skóry stóp. Przy wyborze balsamy, maści czy kremu warto wybrać stężenie odpowiednie do problemu skóry, aby stosowany produkt przyniósł oczekiwane efekty.

Zobacz również  Jaki wpływ na organizm człowieka ma kakao?

Zadbane i zdrowe stopy to podstawa dobrego samopoczucia i codziennego komfortu. Warto zadbać o stopy przestrzegając zasad higieny, a także stosując krem do stóp z mocznikiem, wieczorne moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli o właściwościach relaksujących zmęczone stopy.


Dodaj komentarz